Okuste krásu dřeva na vlastní ruce

Truhlářské kurzy v roce 2013

.

V roce 2013 jsme poprvé organizovali truhlářské kurzy zaměřené na čistě ruční práci se starými hoblíky a nástroji. Proběhly tři truhlářské kurzy v Chanovicích u Horažďovic. Veškeré zázemí a prostory nám poskytli pracovníci skanzenu Klatovského muzea, za což jim patří poděkování.

První dva kurzy probíhaly za velmi studeného a nepříjemného počasí, přestože byl začátek léta. Nicméně do stodoly, kde jsme měli dílnu, nepršelo, a trocha zimy se dala přežít. Tématem kurzů byly cinkovaná stolička a polička se svlakovým spojem. Na třetím, letním kurzu, jsme společně vyráběli dvoje svlakové dveře pro skanzenovou chalupu.

Účastníci se sjeli z celé republiky, a to nejen chlapi, ale i statečné dívky, které se nezalekly fyzické práce a zdatně chlapům sekundovaly. I věkově a povoláním se hodně lišili, ale všechny spojovala chuť něco se naučit a odvaha zabrat, a všichni byli moc fajn. Našel se čas nejen na práci, ale i na posezení a debaty, a které jsou vždycky nesmírně zajímavé a obohacující, za což jsme rádi.  Někteří z nich se vrátili na některý z letošních kurzů.

Mnohem víc fotek z truhlářských kurzů najdete ve fotogalerii.

Těšíme se na viděnou!

 

Kontakt

Miloš Kodýdek
Dnešice 108
Dnešice
334 43

mobil: 736 415 438
info@truhlarstvi-postaru.cz

 

podmínky užití

Stará verze Truhlářství postaru

Stará verze Truhlářství postaru

Truhlářství postaru na Facebooku