Okuste krásu dřeva na vlastní ruce

Dílna Svatého Josefa v Dobřanech

.

Od září 2017 se naše aktivity rozrostly a novou a možná ne úplně obvyklou položku. Tou je Dílna svatého Josefa, která vznikla díky podpoře přátel z Koinonie Jan Křtitel.

Je to volnočasová dílna, kam mohou přicházet rodiče a děti a společně pod vedením malého týmu v čele s Milošem Kodýdkem (spoluautor těchto stránek) vyrábět a tvořit.

 

 

Dílna se nachází v přízemí fary na náměstí v Dobřanech u Plzně, je vybavená šesti hoblicemi a veškerým nářadím potřebným pro ruční truhlaření. Stroje nepoužíváme, hlavně kvůli bezpečnosti dětí. Každá hoblice je určená pro jeden „pracovní tým“, což je například rodina, dvojice táta-syn, babička a vnučka, nebo třeba celá rodina.

V dílně chceme nabídnou možnost rodičům a dětem, aby mohli trávit čas společně při zajímavé kreativní činnosti, něco se naučit a také si něco vlastního vyrobit. Dílna je zamýšlená jako alternativa k obvyklým kroužkům, kam rodiče většinou nemívají přístup.

Zatím máme za sebou tři měsíce činnosti, ve kterých jsme vyráběli dřevěná zvířátka, draky, které jsme i společně pouštěli (tedy pouštěli bychom, kdyby foukalo, takže jsme spíš běhali v marné naději, že se draci vznesou :) ) a také jsme tvořili různé adventní a vánoční dekorace a dárečky pro naše blízké. Na následující týdny pak chystáme výrobu ptačích krmítek a budek. Snažíme se mít vždy připravené nějaké výrobky, které mají různou obtížnost časovou i technickou, aby si každý mohl vybrat, na co se cítí nebo co by se mu líbilo, ale je možné přijít s vlastním projektem, nápadem, stačí se domluvit, abychom mohli připravit vše potřebné.

Dílna je otevřená všem, jedinou podmínkou je, aby v každém pracovním týmu byl alespoň jeden dospělý. Na stránkách dílny je možnost si předem zarezervovat "svou" hoblici, protože počet míst je omezený. Je vhodné tuto možnost využít, abyste se nemuseli bát, že na vás nezbyde místo.

Dílna je otevřená všem vždy ve čtvrtek odpoledne od 17 do 20 hodin (kromě školních prázdnin) a vstup je zdarma. Pouze vybíráme dobrovolné příspěvky na vybavení a materiál.

 

Tak vezměte děti a přijďte si s námi zavyrábět, popovídat nebo třeba se poradit a jen tak seznámit, jste vítáni.

 

Kontakt

Miloš Kodýdek
Dnešice 108
Dnešice
334 43

mobil: 736 415 438
info@truhlarstvi-postaru.cz

 

podmínky užití

Stará verze Truhlářství postaru

Stará verze Truhlářství postaru

Truhlářství postaru na Facebooku