Okuste krásu dřeva na vlastní ruce

Truhlářské kurzy 2019

.

Milí příznivci poctivého rukodělného řemesla,
děkujem za váš zájem o staré truhlářství a o truhlářské kurzy. Tak jako minulý rok jsme pro vás přichystali sérii kurzů tradičního truhlaření. Na kurzech se budeme snažit společně sdílet a předávat vše, o čem píšeme na našich stránkách. Budeme pracovat s hoblíky a dalším ručním nářadím, vytvářet poctivé staré spoje a vůbec užívat si společně smysluplně stávený čas.

Tyto kurzy mohou být příležitostí získat nové dovednosti, odpočinout si od všedních starostí a pobýt v krásném prostředí. Každý účastník kurzů má k dispozici vlastní hoblici a sadu nářadí, nebudete tedy jen přihlížet, ale budete moci od začátku přiložit ruce k dílu a vše si pořádně vyzkoušet. Nemusíte se bát, že Vám to nepůjde, zakládáme si na tom, že se každému dostane vedení a rady podle jeho potřeb, zručnosti, a zkušeností. Kurzy jsou vhodné skutečně pro každého, kdo by si chtěl vyzkoušet poctivou ruční práci se dřevem.  Rádi se s Vámi setkáme.

Letos jsme pro Vás připravili tyto kurzy:

25. - 27. 10. Pobíjení svlakovývch dveří - společný výrobek 3 000 Kč 3 volná místa
1. - 3. 11. Dřevěné stahováky - Truhlářské kozy* 3 400 Kč 2 volná mista

Cena kurzu je včetně stravy.

* Kurz Dřevěné stahováky - Truhlářské kozy obsahuje dvě témata, ze kterých si zájemce vybere jedno, kterému se bude věnovat.

Přihlášky

K přihlášení můžete využít jeden ze dvou následujících způsobů:

1. Přihlašovací formulář pro truhlářské kurzy:

2. Email   

Do zprávy napište tyto údaje: Vaše jméno a příjmení, zvolený kurz, telefon a adresu (adresa je nepovinná), emailovou adresu, a informaci, zda si přejete ubytování (ano/ne). Email zašlete na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Upozornění: pokud neobdržíte potvrzení Vaší přihlášky do 72 hodin, kontaktujte nás na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 736 415 438.

Podrobné organizační informace budeme přihlášeným účastníkům posílat emailem cca týden před začátkem kurzu.

 

Informace:

Místo konání kurzů: Dobřany u Plzně, dílna Svatého Josefa v objektu fary, Náměstí T. G. M. 3, Dobřany.

Průběh kurzu

Víkendový kurz začíná vždy v pátek příjezdem v 15 hodin a končí v neděli cca v 15,00 - 16,00. V další dny začínáme ráno snídaní v 7,30 podle vzájemné domluvy, večer končíme cca v 19,00, opět dle domluvy a chuti. Přes den jsou přestávky na jídlo, na kávu, na odpočinek podle potřeby. Večer můžeme posedět nebo zajít na pivo. Kurzy probíhají neformálně v přátelském duchu a podle možností účastníků.

U většiny kurzů si účastníci mohou svůj výrobek odvézt domů. V případě, že je v tabulce za názvem kurzu uvedeno "společný výrobek", jedná se o výrobek, který budou vyrábět všichni společně, a který pak zůstane v objektu naší dílny. Je to tak proto, že tyto výrobky jsou časově příliš náročné na to, aby ho každý sám zvládl vyrobit za víkend.

Platba a záloha

Číslo účtu pro posílání plateb: 1664863014/3030

Po obdržení přihlášky Vám zašleme email s potvrzením přihlášky a s výzvou k platbě zálohy 1000 Kč spolu s číslem účtu. Záloha je splatná ihned a slouží jako rezervace místa na kurzu. Pokud záloha nedorazí do 10 dnů ode dne přihlášení, bude místo uvolněno pro jiné zájemce (budeme Vás informovat, že záloha nedorazila).

Doplatek pak můžete poslat na stejné číslo účtu nejpozději 3 dny před začátkem kurzu. V případě problémů s platbou nás kontaktujte emailem nebo na mobil, v den zahájení kurzu pouze na mobil (736 415 438).

Zrušení účasti na kurzu: pokud budete chtít svou účast zrušit, kontaktujte nás emailem nebo mobilem. Záloha se vrací, pokud se odhlásíte nejpozději 3 týdny před začátkem kurzu, v případě pozdějšího odhlášení záloha propadá. Doplatek se vrací vždy.

Pokud by nastaly nějaké zmatky nebo nesrovnalosti, nerozpakujte se nám napsat email nebo zavolat, všechny zádrhely se vždy snažíme vyřešit k co největší spokojenosti všech.

Strava

v rámci kurzů je zajištěno i jídlo, a to v pátek večeře, v sobotu snídaně, oběd a večeře, a v neděli snídaně a oběd. Cena za stravu je už zahrnuta do celkové ceny za kurz.

Ubytování

Pro zájemce bude zajištěno ubytování, podrobnosti upřesníme později. Cena bude cca 260 Kč za noc. Cena za ubytování není součástí ceny kurzu.

 

Dárkové poukazy a jejich uplatnění

Podrobnější informace o jednotlivých kurzech

Dřevěné stahováky (knechty) a truhlářské kozy

Tento kurz obsahuje dvě témata, ale účastník si pak vybere jedno podle vlastního přání. Na výběr jsou buď tradiční dřevěné truhlářské stahováky (knechty), které se dají využít na lepení prkenných desek a rámů, a nebo truhlářské kozy, využitelné při manipulaci v dílně a práci na výrobcích.

 

Cinkovaná stolička

Kurz s osvědčeným tématem, který proběhl už několikrát. Cílem kurzu je vyrobit klasickou stoličku s rybinovými spoji (cinky). Účastníci si vyzkouší tyto techniky: řezání, ruční hoblování tradičními hoblíky, výroba cinků (rybiny). Také se seznámíme se základy údržby a nářadí, zejména hoblíků a dlát. Vhodné pro začátečníky i pokročilé. Výrobek si účastníci odvezou domů.

 

Lidová lavička s nakročenýma nohama

Na tomto kurzu budeme vyrábět tradiční lidovou lavici s rovnou deskou zpevněnou svlaky, do kterých jsou osazené šikmo nakročené nohy. Vyzkoušíme si tyto techniky: svlak, vyvrtání a osazení šikmých nohou, příprava materiálu hoblováním, řezáním, broušení a údržba hoblíků a dalších nástrojů a další. Vhodné pro začátečníky i pokročilé. Výrobek si účastníci odvezou domů.

 

Lavička s vyřezávanými boky

Na tomto kurzu budeme vyrábět tradiční venkovskou lavičku s vyřezávanými boky z celých prken. Vyzkoušíme si tyto techniky a postupy: čep a dlab s pérkem, zdobné vyřezávání rámovou pilou, základní řezání a hoblování. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé.

 

 

 

Společné výrobky:

Svlakové dveře pobíjené

Svlakové dveře jsou poměrně složitý výrobek, který není možné vyrobit individuálně za víkend, proto budeme vyrábět všichni společně jeden výrobek dohromady. Budeme používat tyto techniky:  základní opracování, spárování prken, výroba svlakového spoje, zdobení svlaku, pobíjení zdobenými prkny.

Špaletové okno

Také v tomto případě se jedná o náročnější výrobek a proto nebude každý vyrábět své okno individuálně, ale jedno společné. Vyzkoušíme si tyto techniky: výroba profilů ručními hoblíky (okeníky), výroba spoje na čep a rozpor, a čep a dlab v profilovaném rámu, konstrukce a klížení rámu a křídel.

 

Fotografie z již proběhlých kurzů jsou ve fotogalerii

 

 

Kontakt

Miloš Kodýdek
Dnešice 108
Dnešice
334 43

mobil: 736 415 438
info@truhlarstvi-postaru.cz

 

podmínky užití

Stará verze Truhlářství postaru

Stará verze Truhlářství postaru

Truhlářství postaru na Facebooku